Kwiaty na zamówienie. Jak wybrać kwiaciarnie online?

Jak wybrać kwiaciarnie online

Kwiaty to chyba najpiękniejszy wyraz wszelkich uczuć- miłości, wdzięczności, oddania, tęsknoty, ale także smutku czy żalu. Zwykliśmy dawać je z wielu okazji- wyrażając miłość, celebrując czyjeś urodziny bądź imieniny, świętując rocznice, tworząc piękną oprawę pogrzebów. Dziś mamy dużo dogodności w kwestii wysłania kwiatów nawet tym, od których dzielą nas setki lub tysiące kilometrów.

Kup kwiaty w naszej kwiaciarni online:

W większych i mniejszych miastach działają kwiaciarnie online, które oferują usługę dostarczania kwiatów, a my telefonicznie lub jednym kliknięciem możemy wysłać bukiet ukochanej osobie lub podziękować komuś wspaniałą kwiatową kompozycją- nawet z drugiego końca świata!

Jak wybrać kwiaciarnię online?

Kwiaciarnie online to ogromna wygoda dla osób, które lubią obdarowywać kwiatami i żywymi kompozycjami innych. Przed wyborem kwiaciarni warto wyszukać informację, czy jest to kwiaciarnia ogólnopolska, wysyłająca kwiaty na terenie całego kraju- często także za granicę, czy może jest to kwiaciarnia lokalna. Wybierając kwiaciarnię działającą w okolicy adresu, pod który zamierzamy wysłać piękny bukiet lub flower box mamy większą szansę, iż kwiaty będą świeże lub że nie zmarzną podczas długiego transportu, zwłaszcza gdy wysyłamy je w okresie mroźnej zimy. Gdy już dokonaliśmy wyboru kwiaciarni, zajrzyjmy na podstronę z jej ofertą- najczęściej podzielona jest ona według okazji.

Kupujący wybiera spośród kwiatów, bukietów i kompozycji odpowiednich na urodziny czy imieniny, rocznicę, zaręczyny, święta lub z okazji pogrzebu. Kwiaciarnia posiada najczęściej zdjęcia przykładowych realizacji, gdy zaś liczymy na coś niestandardowego, możemy poprosić telefonicznie lub mailowo kwiaciarnię o możliwość realizacji naszego pomysłu. Wybierając kwiaciarnię online warto więc wziąć pod uwagę bliskość kwiaciarni od miejsca zamieszkania odbiorcy kwiatów oraz szeroką ofertę danej pracowni florystycznej.

Trzecią kategorią, według której możemy dokonać takiego wyboru jest system lojalnościowy jaki oferuje kwiaciarnia online. Jest to szczególnie ważny wyznacznik dla tych, który wysyłają kwiaty regularnie i mogą liczyć na korzystne rabaty i zniżki.

Tradycja dawania kwiatów

Może to będzie dla wielu zaskoczeniem, ale tradycja dawania innym kwiatów sięga aż czasów prehistorycznych i wcale nie była związana z kontekstem, z jakim wiąże się dziś. W tamtych jakże odległych czasach, kwiaty i rośliny dawano zielarzom, który na ich bazie przygotowywali różnego rodzaju mikstury. Obdarowywanie kogoś kwiatami na przestrzeni wieków stawało się coraz popularniejsze i zaczęło przybierać obecną formę.

Czytaj również:

Jakie więc kwiaty dawać, gdy kierujemy się daną intencją? Frezja jest wyrazem okazania szacunku, a także zaproszeniem do flirtu. Konwalie daje się osobom, które są według nas bardzo ładne, przez uznanie dla ich urody. Czerwone róże to symbol miłości aż po grób, róże białe symbolizują wdzięczność, a różowe przyjaźń. Nie powinno obdarowywać się nikogo kwiatami w kolorze żółtym, gdyż przyjęło się, iż żółty to kolor złych emocji jak zazdrość lub złość.

Chcąc wyznać komuś swoją wierność dajemy tej osobie kwiaty w odcieniach błękitu, a chcąc powiedzieć o miłości, namiętności lub wyrazić pożądanie, kupmy kwiaty czerwone.