Jaki wieniec dla dziadka?

Jaki wieniec dla dziadka

Dzień Dziadka zawsze skłania nas do refleksji o tym jakie mamy relacje ze swoim dziadkiem, czy okazujemy mu wystarczająco dużo miłości, budzi też sporo tęsknoty za tymi dziadkami, którzy są już po tamtej stronie. Nieważne czy nasz dziadek żyje czy też nie, zawsze chcemy tego dnia jak najlepiej go wspomnieć i uroczyście podejść do sprawy. Jeśli dziadek już nie żyje, udajemy się na cmentarz, by położyć wieniec i zapalić znicz. Ma to być wyraz naszej dozgonnej miłości, wspomnień, tęsknoty. Warto poprzez kwiaty wyrazić to, czego nie umiemy czasem wyrazić słowami. Jaki wieniec dla dziadka będzie najlepszy?

Czym jest wieniec?

Wśród dekoracji nagrobnych wyróżniamy dwie najczęściej powszechne kompozycje, czyli wiązanki oraz wieńce. Wiązanka to nic innego jak bukiet- by dobrze prezentowała się na nagrobku, trzeba ją włożyć do odpowiedniego wazonu. Wazonu nie wymaga z kolei wieniec, można go położyć na poziomej płycie nagrobka lub oprzeć go o płytę pionową. Można także zawiesić go na krzyżu nagrobnym, choć tak robi się zazwyczaj na starych nagrobkach, które posiadały jeszcze formę grobów ziemnych.

Od naszego gustu zależy, jaki wieniec dla dziadka wybierzemy- może mieć on kształt okrągły, owalny, ale spotykamy także wieńce w formie serca. Wieniec- serce to dość ciekawy pomysł na wyrażenie swoich wciąż żywych uczuć dla zmarłego. Wieniec jest trwałą kompozycją kwiatową, tworzoną na podkładzie z gałęzi jodłowych lub świerkowych, żywych lub sztucznych. Wieniec można uzupełnić ozdobną szarfą lub wstążką, która nada kompozycji klasy jak i za pomocą odpowiedniego napisu wrazi to, co chcemy wypowiedzieć.

Sprawdź naszą ofertę na wieńce pogrzebowe: https://kwiatkihonoratki.pl/kategoria/wience-pogrzebowe/.

Jaki wieniec dla dziadka wybrać?

Wieńce to nagrobne kompozycje, które kładziemy na grobach naszych najbliższych- wieniec dla zmarłego dziadka będzie więc czymś jak najbardziej odpowiednim. Dowolność w wyborze wieńca jest spora, może dziadek miał nawet swoje ulubione kwiaty?

Kwiatami najczęściej ozdabiającymi wieńce są:

– anturium- symbol bezgranicznego uznania, a także pewności ponownego spotkania się w przyszłości,

– goździki- symbol pamięci, oddania hołdu i miłości,

– chryzantemy- symbol współczucia,

– gerbery- symbol podziwu,

– lilie- symbol współczucia i pamięci,

– róże- symbol miłości, która nie ma granic- tychże tych czasowych.

Kolor kwiatów w wieńcu jest zazwyczaj dowolny, choć zwykło się kłaść mężczyznom kwiaty o bardziej mocnych kolorach, zaś kobietom w kolorach pastelowych. Nie będzie jednak wielkim faux pas, jeśli odstąpimy od tej zasady na rzecz własnych upodobań. Najczęściej wieniec jest jednokolorowy lub stworzony z kompozycji, na którą składają się kwiaty o zbliżonej do siebie tonacji- np. różne odcienie pomarańczowego.

Dziadek to dla wielu bardzo ważny człowiek w życiu, pamiętajmy więc o naszych dziadkach jak najdłużej. Wszak dziadek to często nasz model dobrego życia, oddania, nauczyciel, obrońca, pomocnik. Mamy piękne wspomnienia, a miłość nie umiera nigdy. Warto okazać ją dziadkowi w ten szczególny dzień i wyrazić swoją wdzięczność za jego życie pięknymi kwiatami.