Jaki wianek zamiast welonu

W jak wianek zamiast welonu

Wiele panien młodych rezygnuje z tradycyjnego welonu w dni swojego ślubu. Welon towarzyszył ślubom od niepamiętnych czasów będąc symbolem czystości i niewinności- dziś jest dodatkiem trochę passe, dlatego też chętnie zastępujemy tradycyjne welony wiankami z żywych lub sztucznych kwiatów. Symbolika wianka jest niemal taka sama jak wymowa welonu- był on niegdyś symbolem dziewictwa i zdejmowano go kobiecie po ceremonii ślubu jako znak, iż zmieniła ona swój stan cywilny. Florystom ten trend bardzo się podoba, dlatego podpowiadamy co będzie modne na głowie w tym sezonie.

Zrób zakupy w kwiaciarni Honoratka:

Żywe kwiaty we włosach

Na początek mała ciekawostka o wiankach. Czy wiecie, że w dawniejszych czasach wianek na całą głowę nosiły jedynie kobiety młode i niezamężne? Kobieta, która w dniu ślubu była już w ciąży miała na głowie jedynie pół wianka, a kobieta, która miała już dzieci zakładała w dniu swojego ślubu wianek ze sztucznych lub z suszonych kwiatów. Wianki plecione były przez samą pannę młodą lub przez jej druhny. Dziś mamy na szczęście florystów 😉

Wianki wykonane z żywych kwiatów zawsze robią wrażenie, a pannie młodej dodają niewymuszonego uroku i dużej dozy romantyzmu. Wianki takie najlepiej prezentują się na luźno upiętych włosach i na ślubach tworzonych w stylu boho, romantycznym lub rustykalnym. Wianek zawsze powinien być dobrze dopasowany i do charakteru wesela i do sukni ślubnej oraz dodatków, dlatego przed decyzją o tym jaki ma być, warto pokazać florystce zdjęcie sukni oraz opowiedzieć jej o tym jak ma wyglądać nasze wesele. Wianek na głowie powinien się także dobrze komponować z wiązanką ślubną jaką będzie w ręce miała panna młoda, powinien pasować do wiązanki i kolorystycznie oraz pod kątem wyboru kwiatów. Zdecydowanie nie ma żadnych ograniczeń co do wyboru danego gatunku kwiatów do wymarzonego wianka- ogranicza nas w tym względzie jedynie wyobraźnia.

Jak dobrać wianek?

Na początek wspomnijmy o tym, iż istnieje wiele wariantów wianków ślubnych. Wybrać można spośród takich opcji jak: wianek pełny, wianek asymetryczny, półwianek, opaska lub korona.

Wielbicielki minimalizmu w ślubnych dekoracjach, a także kobiety o bardzo romantycznej duszy na pewno skuszą się na wianki z małych kwiatów- wyglądają one na głowie bardzo niewinnie i subtelnie. Za małe kwiaty uznać możemy chociażby stokrotki, kwiaty lawendy, dziurawca, gipsówki, śnieguliczki czy rumianku. To idealny wybór w przypadku ślubu, który robiony jest w charakterze romantycznym i boho. Wianek trzeba także dobierać do swojej sylwetki- wianki z małych kwiatuszków odradzamy paniom wysokim lub o większych rozmiarach- dla nich zdecydowanie stworzone są większe i równie piękne gatunki kwiatów.

Wianek warto też wybierać biorąc pod uwagę kolor włosów. Blondynki z powodzeniem pięknie wyglądać będą w wiankach z kwiatów o mocnych, intensywnych barwach, dla których jasne włosy będą pięknym tłem. Wianek dobieramy do typu urody oraz do kształtu twarzy. Dla przykładu pani o twarzy owalnej może sobie pozwolić na każdy typ wianka, pani o twarzy okrągłej lub kwadratowej powinna postawić na wianek asymetryczny lub wianek z dużych kwiatów, zaś pani o twarzy prostokątnej lub trójkątnej najlepiej będzie wyglądać w półwianku lub w kompozycji asymetrycznej.

Kwiaty na pogrzeb Warszawa

kwiaty na pogrzeb warszawa

Nikt z Nas nie lubi pogrzebów. Jednak, gdy zachodzi taka konieczność, żegnamy bliską nam osobę z należytym szacunkiem i zgodnie z obrzędem. Zależnie od tego kogo żegnamy podczas tego wydarzenia, należy odpowiednio dobrać bukiet czy wiązankę pożegnalną. Ze swojej strony oferujemy także profesjonalną pomoc klientom, w doborze odpowiednich kwiatów. Jeśli szukasz odpowiednich kwiatów na pogrzeb w Warszawie, zapraszamy do zapoznania się z Naszą działalnością.

Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać?

Zazwyczaj ostateczny wygląd wiązanki pogrzebowej, zależny jest od stopnia zażyłości, z osobą którą żegnamy. Istnieje kilka utartych szlaków, które skutecznie mogą nam podpowiedzieć, którą drogą iść. Biały kolor kwiatów, często wybieramy na pogrzeb osoby młodej. Czerwone np. róże składamy na grobie osoby bardzo bliskiej.

Istotne przy wyborze odpowiednich kwiatów na pogrzeb jest także wielkość wiązanki. Duże wieńce, przygotowywane na sztywnej konstrukcji zazwyczaj zamawiają członkowie rodziny, osoby zmarłej. Mniejsze wiązanki to zazwyczaj znajomi i sąsiedzi. Dużym powodzeniem cieszą się też kwiaty na pogrzeb o wyrazie symbolicznym. Pojedyncza, samotna róża często wyraża więcej niż niejeden bukiet.

Zamawiając u nas kwiaty, możecie być pewni o świetnej jakości roślin. Dzięki temu żywe kwiaty prezentują się pięknie przez długi czas. Nasza kwiaciarnia przyjmuje zamówienia na kwiaty pogrzebowe, od klientów na terenie całej Warszawy.

Co może znaleźć się w bukiecie pogrzebowym

Nasza kwiaciarnia to zgrany zespół florystów, którzy profesjonalnie skomponują każdy rodzaj bukietu na pogrzeb. Doradzimy użycie odpowiednich kwiatów, ich ilość, a także kolor. Z tego typu zamówieniami mamy styczność już od wielu lat. Podpowiemy co powinno znaleźć się w tego typu bukiecie. Chryzantemy, hortensje, a może mieczyki. To doskonałe propozycje na nie jeden pogrzeb, jeśli żegnamy osobę starszą. Dla młodszej, zazwyczaj proponujemy Lilie czy Kalii, ale także róże czy goździki. Ostateczny wygląd wieńca czy wiązanki zawsze dostosowywany jest do przekazu jaki chcemy nim wyrazić.

Dość często przy wyborze kwiatów na pogrzeb, klienci sugerują się typem kwiatów, jakie osoba żegnana lubiła. W takich przypadkach często w bukiecie pogrzebowym znajdują się kwiaty, które odbiegają od standardów. To często piękne słoneczniki czy ogromne bukiety różowych róż.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nasza kwiaciarnia realizuje także indywidualne i specjalne zamówienia.

Kwiaty na pogrzeb i na każdą okazję. Obsługujemy klientów z Warszawy i okolic.

Wieńce pogrzebowe Warszawa

Chcemy, aby nasi bliscy byli z nami jak najdłużej. Często nawet nie potrafimy sobie wyobrazić sytuacji, że mogłoby ich zabraknąć. Niestety, przychodzi taki czas, że to pożegnanie jest nieuniknione. Czasami naszych bliskich zabiera choroba, innym razem wypadek lub odchodzą z powodu wieku. Za każdym razem jednak chcemy ich godnie pochować, chcemy pokazać jak wiele dla nas znaczyli. Nawet jeśli oni nie mogą tego zobaczyć, to jednak my czujemy taką potrzebę okazania tego naszego cierpienia, tęsknoty, miłości. Jednym ze sposobów na okazanie naszych uczuć są wieńce pogrzebowe. Warszawa oferuje je w różnej cenie i wielkości, a więc warto sprawdzić, gdzie możemy je zamówić, aby być zadowolonym z tego, co zostanie nam zaproponowane.

Różne propozycje wieńca pogrzebowego

Warto powiedzieć, że wieńce pogrzebowe Warszawa oferuje nam wykonane z różnych kwiatów. Mogą to być róże, mogą goździki, mogą być frezje. Jeśli nie mamy pomysłu jak taki wieniec ma wyglądać i z czego ma być wykonany, to warto te kwestie zostawić pracownikom kwiaciarni. Oni najlepiej będą wiedzieli, jak połączyć ze sobą różne kwiaty, tak aby efekt końcowy nie tylko ładnie się prezentował, ale również, żeby jak najdłużej taki wieniec pogrzebowy się utrzymał. Poza tym warto wiedzieć, że wieńce pogrzebowe Warszawa oferuje nam w kształcie koła, ale możemy także zdecydować się na taką propozycję, która będzie w kształcie serca. Wiele będzie zależało tutaj od tego, ile chcemy zapłacić za taki wieniec pogrzebowy, Warszawa oferuje nam je od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, dlatego warto się zastanowić, która z tych propozycji będzie nam odpowiadała.

Dodatki do wieńca pogrzebowego także są ważne

Oczywiście podczas komponowania wieńca pogrzebowego ważne będzie to, dla kogo ma on być przygotowany. To właśnie od tego będzie zależało z jakich kwiatów zostanie wykonany, w jakim kolorze i w jakiej wielkości. Jednak warto się także zastanowić jakie chcemy mieć dodatki na takim wieńcu pogrzebowym. Warszawa oferuje nam wstążki w różnych kolorach. Warto się zastanowić, czy ma być biała, czarna czy złota. Na niej należy napisać „Ostatnie pożegnanie”, możemy też przemyśleć, czy chcemy też tam umieścić informację od kogo jest taki wieniec. Jeśli sami nie wiemy, jak mają wyglądać wybrane przez nas wieńce pogrzebowe, Warszawa ma specjalistów, którzy pomogą nam w podjęciu decyzji.

Zazwyczaj wieńce pogrzebowe realizowane są na zamówienie, dzięki czemu mogą być dopasowane do naszego gustu, wymagań i okoliczności. Mogą być wykonane z różnych kwiatów, różnej wielkości, kształtów, w różnej cenie, z różnymi dodatkami. Warto poświęcić trochę czasu na wybranie wieńca, który przekaże dokładnie to, co chcemy, aby przekazał.

Ile kwiatów do wazonu na cmentarz?

Na grobach naszych bliskich zmarłych umieszczamy kwiaty i znicze jako wyraz naszej pamięci, ale także w bardziej prozaicznym celu, aby ozdobić ich miejsce spoczynku. Jeżeli nie jesteśmy często na cmentarzu możemy mieć problem jakie kwiaty wybrać – głownie ze względu na brak wiedzy dotyczącej odpowiedniego wazonu czy miejsca na postawienie doniczki. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym wyborem kwiatów na cmentarz są chryzantemy. Są one najbardziej uniwersalnym i popularnym wyborem, jeśli chodzi o kwiaty na grób.

Od czego zależy wybór kwiatów do wazonu?

Wybierając kwiaty do wazonu warto zwrócić uwagę, w której części nagrobka jest on przymocowany. Przede wszystkim jest to związane z wielkością i ilością kwiatów tak, aby nie zasłaniały one napisów na płycie nagrobkowej, jeśli wazon stoi właśnie w okolicy tego miejsca. Jeśli wazon jest umiejscowiony na szczycie pomnika lepiej będzie wyglądać bardziej okazały bukiet. Wybór kwiatów czy ich koloru zależy często od pory roku lub okoliczności. W okresie świąt Bożego Narodzenia popularne są czerwone gwiazdy betlejemskie, natomiast w okresie wielkanocnym dominują żółte odcienie. Kupując kwiaty ważna jest również ich liczba. Przyjęło się, że dla zmarłych ta liczba powinna być parzysta, która w wierzeniach pogańskich była symbolem zła i śmierci. Inne teorie wiążą parzystą liczbę kwiatów z wierzeniami, że liczby parzyste są kompletne i metaforycznie łączą to z kompletnością życia. Inni mówili, że kwiaty na grobie kładzie się parzyście, aby jeden był przeznaczony dla zmarłego a drugi dla Boga lub anioła stróża.

Jakie kwiaty wybrać?

Kupując kwiaty na cmentarz stajemy przed wyborem między kwiatami sztucznymi a naturalnymi. Zimą zdecydowanie lepiej sprawdzają się te sztuczne przede wszystkim ze względu na niską temperaturę. Wiele osób nie wie jakie kwiaty wybrać idąc na pogrzeb. Tutaj warto jednak zdecydować się na kwiaty naturalne, ponieważ nie wiemy jak będzie wyglądało miejsce spoczynku i jaki gust ma rodzina zmarłego. Oczywiście jeśli dobrze znaliśmy zmarłego znamy jego preferencje i wtedy możemy oprzeć swój wybór na tej wiedzy. Zawsze też można oprzeć swój wybór na specjalistach z kwiaciarni, w której takie kwiaty zamówimy. W Kwiatkihonoratki.pl znajdziemy szeroki wybór kwiatów na różne okazje. Składając zamówienie mamy pewność, że otrzymamy piękną kompozycję, w którą florystki wkładają całe serce niezmiennie od 1999 roku. W ofercie dostępny jest szeroki asortyment nie tylko naturalnych, ale również sztucznych kwiatów.

Jakie kwiaty na 18 urodziny?

Kwiaty są nieodłącznym elementem celebrowania każdego ważnego wydarzenia w życiu. Nie tylko cieszą oko, ale również przyjęło się, że kwiaty niosą również ukryte przesłanie – nazwane mową kwiatów. Przyjęło się twierdzenie, że róże są kwiatami zakochanych i że niosą ukryte przesłanie z potwierdzeniem głębokich uczuć do obdarowanej osoby. Poza tym również w mowie kwiatów kolor ma istotne znaczenie. Czerwone oczywiście symbolizują miłość, żółte zazdrość lub uznanie. Różowe zawsze kojarzyły się z radością lub z dziewczęcością. Białe oznaczają niewinność i nie bez powodu dla najmłodszych np. na chrzest wybiera się białe margaretki lub stokrotki, które dodatkowo podkreślają nie tylko niewinność obdarowanego dziecka, ale również jego malutkie rozmiary.

Co przekazać mową kwiatów?

Co, jeśli chodzi nam o przekazanie najlepszych życzeń a okazją są 18-urodziny. Poważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Jednocześnie jest to jeszcze moment, w którym okres nastoletni miesza się z poczuciem dorosłości – jest to ważny moment, ale przede wszystkim bardzo radosny. Warto wybrać kwiaty, które kojarzą nam się z radością. Ważna jest też pora roku, ponieważ nie wszystkie rodzaje są dostępne całorocznie. Należy tutaj dostosować się do okoliczności. Co do symboliki tych kwiatów, które najlepiej pasują do 18-tych urodzin to gerbery symbolizują niewinność, wyrazy szacunku, a przy okazji są bardzo wesołym kwiatem. Słoneczniku przekazują najlepsze życzenia i są przy tym nie tylko efektowne, ale i okazałe – nawet jedna sztuka wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego. Tym bardziej, że są dość uniwersalne – będą pasować zarówno dla mężczyzny jak i dla kobiety.

Gdzie szukać kwiatów na 18 urodziny?

Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać zaufaną kwiaciarnię z florystami, którzy potrafią z kwiatów wyczarować cuda. Również na 18 urodziny bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy wiedzą, jak połączyć gatunki roślin tak by były pięknym upominkiem i cieszyły nie tylko oko obdarowanej osoby, ale również serce. Bukiety są świetnym pomysłem, ponieważ mogą łączyć wieloraki przekaz – radość, niewinność, najlepsze życzenia – idealne zwłaszcza dla wchodzącego w życie młodego człowieka. W kwiaciarni Kwiatkihonoratki.pl jest ogromny wybór kwiatów i kompozycji, z których możemy wybierać bukiety na różnego rodzaju okazje. Te bardziej jak i mniej radosne. Poza tym oprócz tradycyjnego ułożenia kwiatów znajdziecie u nas ofertę, która podąża za najnowszymi trendami jak flower box czy kosze kwiatowe. Flower box może być również doceniony przez 18-letnią znawczynię mody, która lubi wzorować się na swoich ulubionych celebrytach.

Jaki wieniec dla dziadka?

Jaki wieniec dla dziadka

Dzień Dziadka zawsze skłania nas do refleksji o tym jakie mamy relacje ze swoim dziadkiem, czy okazujemy mu wystarczająco dużo miłości, budzi też sporo tęsknoty za tymi dziadkami, którzy są już po tamtej stronie. Nieważne czy nasz dziadek żyje czy też nie, zawsze chcemy tego dnia jak najlepiej go wspomnieć i uroczyście podejść do sprawy. Jeśli dziadek już nie żyje, udajemy się na cmentarz, by położyć wieniec i zapalić znicz. Ma to być wyraz naszej dozgonnej miłości, wspomnień, tęsknoty. Warto poprzez kwiaty wyrazić to, czego nie umiemy czasem wyrazić słowami. Jaki wieniec dla dziadka będzie najlepszy?

Czym jest wieniec?

Wśród dekoracji nagrobnych wyróżniamy dwie najczęściej powszechne kompozycje, czyli wiązanki oraz wieńce. Wiązanka to nic innego jak bukiet- by dobrze prezentowała się na nagrobku, trzeba ją włożyć do odpowiedniego wazonu. Wazonu nie wymaga z kolei wieniec, można go położyć na poziomej płycie nagrobka lub oprzeć go o płytę pionową. Można także zawiesić go na krzyżu nagrobnym, choć tak robi się zazwyczaj na starych nagrobkach, które posiadały jeszcze formę grobów ziemnych.

Od naszego gustu zależy, jaki wieniec dla dziadka wybierzemy- może mieć on kształt okrągły, owalny, ale spotykamy także wieńce w formie serca. Wieniec- serce to dość ciekawy pomysł na wyrażenie swoich wciąż żywych uczuć dla zmarłego. Wieniec jest trwałą kompozycją kwiatową, tworzoną na podkładzie z gałęzi jodłowych lub świerkowych, żywych lub sztucznych. Wieniec można uzupełnić ozdobną szarfą lub wstążką, która nada kompozycji klasy jak i za pomocą odpowiedniego napisu wrazi to, co chcemy wypowiedzieć.

Sprawdź naszą ofertę na wieńce pogrzebowe: https://kwiatkihonoratki.pl/kategoria/wience-pogrzebowe/.

Jaki wieniec dla dziadka wybrać?

Wieńce to nagrobne kompozycje, które kładziemy na grobach naszych najbliższych- wieniec dla zmarłego dziadka będzie więc czymś jak najbardziej odpowiednim. Dowolność w wyborze wieńca jest spora, może dziadek miał nawet swoje ulubione kwiaty?

Kwiatami najczęściej ozdabiającymi wieńce są:

– anturium- symbol bezgranicznego uznania, a także pewności ponownego spotkania się w przyszłości,

– goździki- symbol pamięci, oddania hołdu i miłości,

– chryzantemy- symbol współczucia,

– gerbery- symbol podziwu,

– lilie- symbol współczucia i pamięci,

– róże- symbol miłości, która nie ma granic- tychże tych czasowych.

Kolor kwiatów w wieńcu jest zazwyczaj dowolny, choć zwykło się kłaść mężczyznom kwiaty o bardziej mocnych kolorach, zaś kobietom w kolorach pastelowych. Nie będzie jednak wielkim faux pas, jeśli odstąpimy od tej zasady na rzecz własnych upodobań. Najczęściej wieniec jest jednokolorowy lub stworzony z kompozycji, na którą składają się kwiaty o zbliżonej do siebie tonacji- np. różne odcienie pomarańczowego.

Dziadek to dla wielu bardzo ważny człowiek w życiu, pamiętajmy więc o naszych dziadkach jak najdłużej. Wszak dziadek to często nasz model dobrego życia, oddania, nauczyciel, obrońca, pomocnik. Mamy piękne wspomnienia, a miłość nie umiera nigdy. Warto okazać ją dziadkowi w ten szczególny dzień i wyrazić swoją wdzięczność za jego życie pięknymi kwiatami.

Jaki wieniec dla babci?

Jaki wieniec dla babci

Ukochana babcia – nieraz tak bardzo do nas nie dociera, że jej już nie ma, odeszła, możemy ją mieć jedynie we wspomnieniach. Zbliżające się święto babć i dziadków skłania nas do refleksji nad tymi, którzy już zmarli, a byli bardzo bliscy naszemu sercu. Warto więc w Dzień Babci wybrać się na cmentarz i położyć na nagrobku ukochanej babci jakieś piękne kwiaty- pokazać, że wciąż kochamy i pamiętamy, choć jesteśmy rozdzieleni. Jakie kwiaty w formie wieńca najlepiej pasować będą z tej okazji?

Wieniec dla ukochanej babci- przede wszystkim solidny

Nasze wspomnienia, wdzięczność, pamięć, ale i miłość lubimy wyrażać w namacalny sposób, a kwiaty są jednym z najwdzięczniejszych na to sposobów- pasują do każdej okazji, chętnie kupujemy je także na Dzień Babci. Z tej okazji wiele osób kupuje eleganckie wieńce, które bardzo namacalnie podkreślają hołd, jaki chcemy wyrazić tej szczególnej w naszym życiu osobie.

Ważnym jest, by wybrać dla babci wiedzieć wykonany solidnie i bardzo starannie. Bardzo ważną częścią wieńca, poza dekoracjami z kwiatów, jest oczywiście jego stelaż. Mamy dowolność, czy chcemy wybrać wieniec stworzony na pięknych, żywych gałązkach jodły lub świerka czy też wolimy wersję ze sztucznymi gałązkami. Możliwości producentów są obecnie ogromne i nawet sztuczne gałązki czy kwiaty prezentują się niemal tak realistycznie jak te żywe. Szukając wieńca dla babci wybierajmy taki, który jest bardzo dobry jakościowo- może on z powodzeniem leżeć na nagrobku nawet długie miesiące, zachwycający i w niezmienionej formie.

Sprawdź naszą ofertę na wieńce pogrzebowe: https://kwiatkihonoratki.pl/kategoria/wience-pogrzebowe/.

Jakie kwiaty na wieniec dla babci?

Oczywiście najlepiej, by na wieńcu umieścić kwiaty, które babcia najlepiej lubiła, które były jej bliskie, ulubione. Jeśli jednak nie pamiętamy jakie kwiaty babcia darzyła szczególną sympatią, możemy poczytać o symbolice kwiatów i samemu wybrać coś stosowanego z tej okazji.

Piękne, żywe kwiaty najstosowniej wyrażają żal po stracie ukochanej osoby, ale także naszą miłość do niej, która się nie kończy wraz z pogrzebem.

Jednymi z najchętniej wybieranych kwiatów na wieńce dla bliskiej osoby są oczywiście nieśmiertelne i eleganckie róże, jedne z najbardziej szlachetnych kwiatów. Róża wyraża bardzo dobitnie miłość do kogoś, a te ofiarowane babci mogą mieć kolory jakie tylko uważamy za stosowne- mocno czerwone róże na wieńcu to wyraz dozgonnej miłości, róże różowe to nieopisana wdzięczność, etc.

Na wieńcach często widzimy także gerbery- dostępne w kwiaciarniach przez okrągły rok, zachwycające bogactwem kolorów. Gerbera to kwiat symbolizujący podziw, a więc także będzie pasował jako podarunek dla babci. Inne najpopularniejsze odmiany kwiatów to oczywiście kalie (symbol elegancji i żalu), lilie (symbol współczucia) oraz goździki (symbolizują obietnicę i miłość).

Floryści potrafią dziś wszystko, a tworzone przez nich kompozycje, w tym wieńce, są dziś prawdziwymi dziełami sztuki. Jednak warto samemu także zastanowić się, co najlepiej wyraża naszą miłość do ukochanej babci, wykazać się własną inwencją i podpowiedzieć floryście, czego oczekujemy. Takie zaangażowanie da nam sporo radości, mimo, że w sercu mamy wciąż wiele żalu, iż ukochanej osoby już z nami nie ma.

Jakie żywe kwiaty podarować na ślub?

Jakie żywe kwiaty podarować na ślub

Ślub to jedna z najpiękniejszych okazji, by podarować komuś kwiaty. Najczęściej wraz z prezentem lub z kopertą wręczamy młodej parze stylowy bukiet, który ma wyrazić to, czego nie były w stanie wyrazić nasze słowne życzenia. Warto więc nie wybierać bukietu dla nowożeńców na chybił- trafił, a bardziej się tym zainteresować i wybrać coś, co będzie niosło ze sobą daną symbolikę lub kwiaty, które nowożeńcy lub choćby panna młoda lubi najbardziej- to pokazuje jak dobrze ich znamy i wyraża dużo sympatii.

Jakie kwiaty w bukiecie dla nowożeńców?

Symbolika kwiatów, czyli ich “język” jest w dzisiejszych czasach czymś zapomnianym i archaicznym, a warto jednak znać ich podstawowe znaczenie i kierować się nim, gdy wręczamy komuś kwiaty z różnych okazji. Znaczenie mają nie tylko gatunki kwiatów, ale i ich kolorystyka. W bukietach darowanych nowożeńcom najczęściej dominują kolory pastelowe, kremowe, delikatne róże, odcienie herbaciane, etc. Jasne, pastelowe kolory są wskazane, gdyż kojarzą się one jednoznacznie z niewinnością, a jednocześnie wyglądają bardzo gustownie i elegancko.

Myśląc o bukiecie bardzo często mamy przed oczami od razu róże- nic dziwnego, wszak to chyba najpopularniejszy kwiat w kwiaciarni. Róża jest jednak kwiatem dość kontrowersyjnym, jeśli chodzi o bukiet dla młodej pary- róża to bardzo mocny symbol namiętnej miłości- zwłaszcza ta krwistoczerwona. Jeśli jednak lubimy obdarowywać różami i chcemy to zrobić także z okazji ślubu, wybierzmy bukiet z różami białymi, różowymi lub herbacianymi.

Jeśli wesele odbywa się w maju, bardzo miłym gestem będzie wręczenie nowożeńcom bukietu konwalii- nie dość, że nieziemsko pachną to jeszcze symbolizują wierność- na ślub więc jak znalazł. Jeśli chcemy bukietem kwiatów przekazać takie uczucia jak radość z życia i moc sympatii, wybierzmy na ślubny bukiet dla młodej pary piwonie lub dalie- oba te gatunki kwiatów dostępne są w tysiącach odcieni i odmian, a bukiety z nich zapierają dech w piersiach- i zapachem, i urodą.

Jeśli ślub odbywa się w pięknym maju, można pokusić się o naręcza bzu, zamknięte w niebanalnej kompozycji- bez oznacza deklarację oddania serca drugiej osobie. Wiosna to także pora na tulipany, a symbolika tulipana to nic innego niż radość ze spotkania. Jeśli jednak wybieramy się na wesele w lipcu lub sierpniu, warto pokusić się o bukiet ze słoneczników- słoneczniki to symbol adoracji.

Kwiatami, których powinno się unikać z okazji ślubu są kalie, czerwone róże oraz goździki.

Ile kwiatów powinno być w bukiecie i jak je wręczać?

Przyjętym jest, że wszelkie bukiety powinny się składać z nieparzystej liczby kwiatów- może to być np. 5 lub 7 kwiatów ciętych plus wypełnienie jak np. liście eukaliptusa, gipsówka, etc. Często mniej znaczy więcej, a więc subtelna kompozycja bez tony ozdobników, jest dużo bardziej elegancka niż taka przesadzona.

Zgodnie z kwiatowym savoir vivrem, zawsze należy podawać bukiet główkami kwiatów do góry i łodygami skierowanymi na dół, a część osób wciąż się zapomina.

Jak używać flower box?

Jak używać flower box

Flower boxy stały się w ostatnich latach zdecydowanie najmodniejszymi kompozycjami tworzonymi z żywych jak i ze sztucznych kwiatów. Niejako wyparły nawet tradycyjne bukiety, gdyż zauroczyliśmy się ich formą, elegancją i tym, że w wielu przypadkach są nawet sporo trwalsze niż tradycyjne bukiety wstawione do wazonu. Flower boxy to nic innego jak eleganckie pudełka pełne kwiatów- dobra florystka przygotuje takiego flower boxa na każdą okazję, można go zamówić z dowolnych kwiatów, w dowolnej kolorystyce, a także wielkości.

Kwiaty w pudełku- dlaczego tak je uwielbiamy?

Przede wszystkim dlatego, że są świetną alternatywą dla tradycyjnych bukietów. Tradycyjne bukiety, nawet te najpiękniejsze są…tradycyjne- nieco nam się już opatrzyły, a flower box to zupełnie inna forma kompozycji kwiatowej, niezwykle elegancka i można ją idealnie spersonalizować. Flowerboxy to świetny sposób na to, by do swojej kwiaciarni lub pracowni florystycznej przyciągnąć nową klientelę, która szuka nowych pomysłów i stawia na coś niebanalnego, świeżego.

Czy wiecie, że moda na flower boxy przywędrowała do nas ze Wschodu? Początkowo była modna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Rosji, a dziś rozlała się na cały świat. Flower boxy to świetny pomysł na prezent z okazji urodzin, imienin, baby shower, rocznicy, etc. Kwiaty można zamknąć w pudełku z grubego kartonu lub w pudełku z welurowym obiciem (sposobów na wykończenie pudełka jest w sumie wiele), może mieć ono dowolną kolorystykę i idealnie będzie prezentowało się wraz z kwiatami na nocnym stoliku, komodzie czy na stole. Co ważne, flower boxy są trwalsze niż tradycyjne bukiety- dno pudełka wyłożone jest bowiem specjalną gąbką florystyczną, którą nasącza się preparatami odżywczymi pomagającymi na dłużej zachować świeżość i trwałość umieszczonych w nim kwiatów. Jeśli dostaniemy flower boxa, wystarczy go ustawić w wybranym miejscu i tyle- kwiaty w pudełku nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych ani wymiany wody. Róże lub inne kwiaty w pudełku są bowiem w pełni bezobsługowe, co oznacza, że nie musimy robić praktycznie nic, aby długo cieszyć się ich pięknym wyglądem oraz zapachem.

Flower box we wnętrzu

Flower boxy są bardzo efektowne i eleganckie i na pewno stanowić będą ciekawy dodatek dekoracyjny do niejednego wnętrza. Ich forma sprawia, że najlepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych elegancko i klasycznie, także we wnętrzach glamour. Ale flowerbox nie nadaje się jedynie do sypialni, przedpokoju czy salonu- wiele pań dekoruje flower boxami swoje miejsca pracy- zwłaszcza te, które mają się kojarzyć z estetyką i prestiżem. Dlatego też flower boxy spotkamy często w recepcjach hoteli, w gabinetach lekarskich, w gabinetach medycyny estetycznej i w salonach kosmetycznych, a także w biurach czy kancelariach. Wszędzie tam, gdzie ma być stylowo na najwyższym poziomie.

Osobom, którym szczególnie zależy na trwałości kwiatów w pudełku mogą wybrać tzw. wieczne róże. Taki flower box zachowuje swój efektowny wygląd oraz trwałość przez nawet dwa lata.

Jakie kwiaty do sypialni?

Jakie kwiaty do sypialni

Na pewno nie raz słyszeliście, iż w sypialni nie powinno się mieć roślin doniczkowym, a wszystko oczywiście przez fotosyntezę. Wiadomo przecież, że kwiaty za dnia pochłaniają dwutlenek węgla produkując tlen, a nocą robią coś zupełnie odwrotnego. Czy rzeczywiście więc nie można mieć żadnej rośliny doniczkowej w sypialni? Odczarowujemy takie podejście i polecamy gatunki roślin, które także nocą dadzą nam dawkę tlenu, a jednocześnie świetnie nawilżą i oczyszczą powietrze, którym oddychamy, gdy śpimy.

Żywe rośliny do sypialni – jakie gatunki będą najlepsze?

Zdecydowanie nie powinno się rezygnować z roślin w sypialni, choć lepiej nie urządzać w niej gęstej dżungli. Prawdą jest jednak, iż istnieją gatunki roślin doniczkowych, które nocą świetnie dotlenią nasz organizm, a przy tym poprawią także jakość snu. Poza tym odpowiednio dobrane rośliny doniczkowe eliminują z powietrza także zanieczyszczenia i szkodliwe substancje, które są uwalniane z mebli, dywanów czy farb.

W sypialni warto bez wątpienia postawić choć jedną sansewierię gwinejską. To jedna z najbardziej oczyszczających powietrze roślin. Osiąga ona wysokość do 1 metra, ma sztywne, pionowo rosnące liście i jest łatwa w uprawie. Produkuje ona nocą bardzo dużą ilość tlenu- warto ustawić ją na parapecie. Lubi światło, ale niepełne słońce. Innym gatunkiem roślin, jaki dobrze sprawdzi się w sypialni jest aloes zwyczajny. Aloes to łatwy w uprawie sukulent, który świetnie oczyszcza powietrze, a także dobrze je nawilża. Bardzo lubi słońce- ale promienie powinny być rozproszone, a także jest niewymagający- wystarczy podlać go średnio raz na dwa tygodnie. Warto też zdecydować się na dracenę wonną, która spośród wszystkich dracen najlepiej oczyszcza powietrze z toksyn. Do sypialni polecić też można eleganckiego storczyka z rodzaju Dendrobium. Storczyk ten świetnie oczyszcza powietrze z dwumetylobenzenu, a dodatkowo dotleni sypialnię

Flower boxy i suche trawy na komodę w sypialni

Bardzo popularnymi kompozycjami kwiatowymi są obecnie wszelkie flower boxy- a więc większe lub mniejsze bukiety i kompozycje kwiatowe umieszczone w eleganckim pudełku. To świetna propozycja, by udekorować sypialniane wnętrze- zdecydowanie najładniej prezentują się one na komodzie lub na stoliku nocnym. Flower boxy sprawdzą się w sypialniach klasycznych oraz tych urządzonych w stylu glamour, gdyż taki sposób układania kwiatów jest nad wyraz elegancki i wyrafinowany. Zaletami flowe boxów jest to, iż nie wymagają one wazonu, są trwałe (można nawet kupić tzw. wieczne róże- flowerbox z prawdziwymi różami, które zostały zaimpregnowane na stałe), a nawet jeśli kwiaty nam zwiędną, to zostaje nam eleganckie pudełko, które w każdej sypialni może przydać się do przechowywania drobnostek.

Miłośnicy stylu boho na pewno doceniają obecny trend jakim jest dekorowanie wnętrz suchymi trawami i innymi zasuszonymi roślinami. Kompozycje z suszonych traw pięknie wyglądają na komodach czy stolikach nocnych. By nie było “mdło” kompozycję z suszonych traw uzupełnić można kwiatami w odcieniach pasteli- kremowymi, różowymi czy białymi. A może połączenie jeszcze bardziej efektowne? Bardzo oryginalnie prezentują się także trawy i inny suszki z gałązkami eukaliptusa czy ruskusa. Można tworzyć na prawdę piękne dekoracje- odwiedź ulubioną kwiaciarnię lub zainspiruj się aranżacjami znalezionymi w sieci!