Jakie kwiaty na 18 urodziny?

Kwiaty są nieodłącznym elementem celebrowania każdego ważnego wydarzenia w życiu. Nie tylko cieszą oko, ale również przyjęło się, że kwiaty niosą również ukryte przesłanie – nazwane mową kwiatów. Przyjęło się twierdzenie, że róże są kwiatami zakochanych i że niosą ukryte przesłanie z potwierdzeniem głębokich uczuć do obdarowanej osoby. Poza tym również w mowie kwiatów kolor ma istotne znaczenie. Czerwone oczywiście symbolizują miłość, żółte zazdrość lub uznanie. Różowe zawsze kojarzyły się z radością lub z dziewczęcością. Białe oznaczają niewinność i nie bez powodu dla najmłodszych np. na chrzest wybiera się białe margaretki lub stokrotki, które dodatkowo podkreślają nie tylko niewinność obdarowanego dziecka, ale również jego malutkie rozmiary.

Co przekazać mową kwiatów?

Co, jeśli chodzi nam o przekazanie najlepszych życzeń a okazją są 18-urodziny. Poważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Jednocześnie jest to jeszcze moment, w którym okres nastoletni miesza się z poczuciem dorosłości – jest to ważny moment, ale przede wszystkim bardzo radosny. Warto wybrać kwiaty, które kojarzą nam się z radością. Ważna jest też pora roku, ponieważ nie wszystkie rodzaje są dostępne całorocznie. Należy tutaj dostosować się do okoliczności. Co do symboliki tych kwiatów, które najlepiej pasują do 18-tych urodzin to gerbery symbolizują niewinność, wyrazy szacunku, a przy okazji są bardzo wesołym kwiatem. Słoneczniku przekazują najlepsze życzenia i są przy tym nie tylko efektowne, ale i okazałe – nawet jedna sztuka wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego. Tym bardziej, że są dość uniwersalne – będą pasować zarówno dla mężczyzny jak i dla kobiety.

Gdzie szukać kwiatów na 18 urodziny?

Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać zaufaną kwiaciarnię z florystami, którzy potrafią z kwiatów wyczarować cuda. Również na 18 urodziny bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy wiedzą, jak połączyć gatunki roślin tak by były pięknym upominkiem i cieszyły nie tylko oko obdarowanej osoby, ale również serce. Bukiety są świetnym pomysłem, ponieważ mogą łączyć wieloraki przekaz – radość, niewinność, najlepsze życzenia – idealne zwłaszcza dla wchodzącego w życie młodego człowieka. W kwiaciarni Kwiatkihonoratki.pl jest ogromny wybór kwiatów i kompozycji, z których możemy wybierać bukiety na różnego rodzaju okazje. Te bardziej jak i mniej radosne. Poza tym oprócz tradycyjnego ułożenia kwiatów znajdziecie u nas ofertę, która podąża za najnowszymi trendami jak flower box czy kosze kwiatowe. Flower box może być również doceniony przez 18-letnią znawczynię mody, która lubi wzorować się na swoich ulubionych celebrytach.