Jak wybrać kwiaty na imprezy okolicznościowe?

wybor kwiatow na imprezy okolicznosciowe

Jak wybrać kwiaty na imprezy okolicznościowe?

Jak wybrać kwiaty na imprezy okolicznościowe? Zapoznaj się z naszym poradnikiem! Wejdź i przeczytaj wskazówki!

Większości uroczystości towarzyszy odpowiednia oprawa, bazująca na kompozycjach florystycznych. W zależności od okazji dobiera się różne gatunki roślin. Jak wybrać kwiaty na imprezy okolicznościowe? Co jest ważne przy tego typu kompozycjach? Podpowiadamy, czym się kierować, żeby zawsze stworzyć stosowne dekoracje!

Trudno wyobrazić sobie świętowanie czy jakiekolwiek inne uroczystości bez kwiatów. Są one wykorzystywane jako ozdoby, ale często przynoszone też przez uczestników danej imprezy. Niezależnie od tego, czy jesteś organizatorem czy gościem, nasz poradnik nieco wesprze Cię w wyborze odpowiednich kwiatów!

Kwiaty okolicznościowe – piękne, ale funkcjonalne

Kwiaty na imprezy okolicznościowe oczywiście muszą być odpowiednio strojne i estetyczne. Współcześnie mamy dostęp do najróżniejszych gatunków roślin, dlatego z ich użyciem można stworzyć zachwycające kompozycje na przykład flower boxy. Nie należy jednak zapominać o tym, że takie ozdoby powinny być też funkcjonalne. Z tego względu wybrane kwiaty muszą być bezwzględnie świeże, a do tego wytrzymałe. Nawet najpiękniejsze wiązanki stracą urok, gdy będą w trakcie imprezy gubić płatki, czy zwieszać główki.

Przeczytaj również:

Idealnymi kwiatami na imprezy okolicznościowe są więc np. bardzo eleganckie i trwałe mieczyki, eustomy, storczyki, alstromerie. Jeśli jednak akurat zależy nam na bardziej swojskiej czy przyjaznej atmosferze, doskonale sprawdzą się np. słoneczniki, margaretki lub gerbery, które są kolorowe i wesołe. Wystrój musi być przecież dostosowany do okazji, jej nastroju i klimatu!

Dostosowane do otoczenia i reszty wystroju

Wybierane kwiaty na imprezy okolicznościowe powinny być także przede wszystkim dostosowane do reszty wystroju. W eleganckim lokalu lepiej będą prezentować się skromne, gustowne kompozycje, ale np. przy okazji imprezy ogrodowej można postawić na wyraziste, wręcz wybujałe wiązanki. Wszystko zależy od ogólnej wizji, ale także dostępnej przestrzeni. W mniejszych lokalach nie należy przesadzać – kwiaty nie tylko zaanektują zbyt wiele miejsca, ale także ich zapach może być wręcz duszący! Warto także rozważyć zastosowanie różnych ozdób, nie tylko bukietów w wazonach. Niezwykle ciekawe są wiązanki podwieszane na wstęgach, albo montowane np. do krzeseł drobne, sztuczne kompozycje kwiatowe.

Z jakim bukietem kwiatów pojawić się na imprezie okolicznościowej?

Wiele osób ma też dylemat, jak wybrać bukiet kwiatów na imprezę okolicznościową, jeśli jest się gościem. Najważniejsze, to dostosować się do nastroju okazji i gustu osoby, którą ma się obdarować. Najrozsądniej jest sprawdzić, jakie kwiaty po prostu są lubiane lub postawić na neutralne, estetyczne wiązanki. Nie bez znaczenia są też rozmiary takiego bukietu. Osoby z bliższej rodziny i otoczenia powinny przynieść znacznie pokaźniejsze kompozycje.

Jeśli nie wiesz jak wybrać kwiaty na imprezy okolicznościowe, w naszej kwiaciarni znajdziesz wiele gotowych propozycji. Z chęcią pomożemy Ci także wybrać coś wyjątkowego, co doskonale sprawdzi się na daną okazję. Zadbaj o to, by jak najpiękniej uświetnić ważny dzień!