Jak wybrać kwiatki na wesele? – przeczytaj poradnik!

Jak wybrać kwiaty na wesele

Jak wybrać kwiatki na wesele?

Jak wybrać kwiatki na wesele – zastanawiasz się przed wyborem? Poznaj zasady, dzięki którym zainspirujesz się do stworzenia pięknych kompozycji!

Kwiatki na ślub

Ślub to piękna, wzruszająca uroczystość. Tak jak podczas wielu innych okazji, w różnych formach towarzyszą mu kompozycje florystyczne. Radzimy, jak wybrać kwiatki na wesele – niezależnie od tego, czy jest się gościem, czy organizatorem!

Rośliny od wieków są wykorzystywane jako ozdoby, dodatki do prezentu a także po prostu wręczane jako miły gest. Mówi się, że największą ilość kwiatów w życiu dostaje się na swoim weselu, i w wielu przypadkach rzeczywiście tak to wygląda. Co więcej, sama Panna Młoda niesie do ołtarza piękny bukiet, a kościół, sala itp. są bogato dekorowane strojnymi wiązankami. Dostałeś zaproszenie na ślub, a może to właśnie Ciebie niedługo czeka to ważne wydarzenie? Podpowiadamy, jak wybrać kwiatki na wesele!

Jakie kwiaty podarować młodej parze?

Zgodnie z tradycją, podczas składania życzeń goście powinni wręczać młodej parze prezenty i kwiaty. Jak jednak wybrać odpowiednią kompozycję? Warto kierować się tym, jakie kwiaty lubią nowo zaślubieni. Jeśli tego nie wiemy lub nie mają żadnych preferencji, można także spróbować dopasować się do konwencji wystroju, stylu sukni ślubnej itp. Najbezpieczniej jest jednak po prostu wybierać delikatne białe kwiaty oraz te w jasnych, pastelowych kolorach. Świetnie sprawdzą się klasyczne róże, ale także eustomy, frezje, kalie itp.

Jaki bukiet dla Panny Młodej?

Bukiet Panny Młodej jest obowiązkowym dodatkiem. Istnieje wiele form, w jakich można przygotować taką kompozycję, a także niezliczone możliwości doboru kwiatów. Najrozsądniej jest wybrać gatunki, które dopasują się do sukni. Jeśli jednak ma się ochotę przełamać standardowy zestaw bieli i zieleni, świetnie wyglądają kwiaty różowe, błękitne czy żółte. Odważne panie mogą zdecydować się na klasyczny bukiet soczyście czerwonych róż, które przecież symbolizują gorącą miłość! Czy to nie idealne kwiatki na wesele?

Bardzo ważne jest by pamiętać też o tym, że kwiaty Panny Młodej – w tym bukiety weselne – muszą być nie tylko piękne, ale też wytrzymałe. Najlepszymi dodatkami są więc mięsiste liście, np. eukaliptusa, a także odporne rośliny, takie jak np. gipsówka. Koniecznie należy zadbać też o to, by kwiatki na wesele były jak najświeższe!

Przeczytaj również:

Wystrój kościoła, sali weselnej, limuzyny – jakie kwiaty wykorzystać?

Wybierając kwiatki na wesele, które mają zdobić miejsca i przedmioty biorące udział w uroczystości, przede wszystkim należy skupić się na tym, by tworzyły spójną całość. Również powinny być to odporne rośliny, które długo wytrzymują bez wody. Rozsądniej jest tworzyć mniejsze, proste kompozycje – większe po czasie mogą nieestetycznie się rozpadać. Świetnie sprawdzą się np. storczyki, konwalie, gladiole itp.

Wybór kwiatków na wesele to wyzwanie. By uświetnić tę ważną uroczystość, warto postawić na szczególnie piękne, eleganckie wiązanki. W naszej kwiaciarni wybierzesz dla siebie gotowe propozycje lub wraz z naszą pomocą zaprojektujesz zachwycające kompozycje!