Jakie kwiaty do sypialni?

Jakie kwiaty do sypialni

Na pewno nie raz słyszeliście, iż w sypialni nie powinno się mieć roślin doniczkowym, a wszystko oczywiście przez fotosyntezę. Wiadomo przecież, że kwiaty za dnia pochłaniają dwutlenek węgla produkując tlen, a nocą robią coś zupełnie odwrotnego. Czy rzeczywiście więc nie można mieć żadnej rośliny doniczkowej w sypialni? Odczarowujemy takie podejście i polecamy gatunki roślin, które także nocą dadzą nam dawkę tlenu, a jednocześnie świetnie nawilżą i oczyszczą powietrze, którym oddychamy, gdy śpimy.

Żywe rośliny do sypialni – jakie gatunki będą najlepsze?

Zdecydowanie nie powinno się rezygnować z roślin w sypialni, choć lepiej nie urządzać w niej gęstej dżungli. Prawdą jest jednak, iż istnieją gatunki roślin doniczkowych, które nocą świetnie dotlenią nasz organizm, a przy tym poprawią także jakość snu. Poza tym odpowiednio dobrane rośliny doniczkowe eliminują z powietrza także zanieczyszczenia i szkodliwe substancje, które są uwalniane z mebli, dywanów czy farb.

W sypialni warto bez wątpienia postawić choć jedną sansewierię gwinejską. To jedna z najbardziej oczyszczających powietrze roślin. Osiąga ona wysokość do 1 metra, ma sztywne, pionowo rosnące liście i jest łatwa w uprawie. Produkuje ona nocą bardzo dużą ilość tlenu- warto ustawić ją na parapecie. Lubi światło, ale niepełne słońce. Innym gatunkiem roślin, jaki dobrze sprawdzi się w sypialni jest aloes zwyczajny. Aloes to łatwy w uprawie sukulent, który świetnie oczyszcza powietrze, a także dobrze je nawilża. Bardzo lubi słońce- ale promienie powinny być rozproszone, a także jest niewymagający- wystarczy podlać go średnio raz na dwa tygodnie. Warto też zdecydować się na dracenę wonną, która spośród wszystkich dracen najlepiej oczyszcza powietrze z toksyn. Do sypialni polecić też można eleganckiego storczyka z rodzaju Dendrobium. Storczyk ten świetnie oczyszcza powietrze z dwumetylobenzenu, a dodatkowo dotleni sypialnię

Flower boxy i suche trawy na komodę w sypialni

Bardzo popularnymi kompozycjami kwiatowymi są obecnie wszelkie flower boxy- a więc większe lub mniejsze bukiety i kompozycje kwiatowe umieszczone w eleganckim pudełku. To świetna propozycja, by udekorować sypialniane wnętrze- zdecydowanie najładniej prezentują się one na komodzie lub na stoliku nocnym. Flower boxy sprawdzą się w sypialniach klasycznych oraz tych urządzonych w stylu glamour, gdyż taki sposób układania kwiatów jest nad wyraz elegancki i wyrafinowany. Zaletami flowe boxów jest to, iż nie wymagają one wazonu, są trwałe (można nawet kupić tzw. wieczne róże- flowerbox z prawdziwymi różami, które zostały zaimpregnowane na stałe), a nawet jeśli kwiaty nam zwiędną, to zostaje nam eleganckie pudełko, które w każdej sypialni może przydać się do przechowywania drobnostek.

Miłośnicy stylu boho na pewno doceniają obecny trend jakim jest dekorowanie wnętrz suchymi trawami i innymi zasuszonymi roślinami. Kompozycje z suszonych traw pięknie wyglądają na komodach czy stolikach nocnych. By nie było “mdło” kompozycję z suszonych traw uzupełnić można kwiatami w odcieniach pasteli- kremowymi, różowymi czy białymi. A może połączenie jeszcze bardziej efektowne? Bardzo oryginalnie prezentują się także trawy i inny suszki z gałązkami eukaliptusa czy ruskusa. Można tworzyć na prawdę piękne dekoracje- odwiedź ulubioną kwiaciarnię lub zainspiruj się aranżacjami znalezionymi w sieci!