Ile kwiatów do wazonu na cmentarz?

Na grobach naszych bliskich zmarłych umieszczamy kwiaty i znicze jako wyraz naszej pamięci, ale także w bardziej prozaicznym celu, aby ozdobić ich miejsce spoczynku. Jeżeli nie jesteśmy często na cmentarzu możemy mieć problem jakie kwiaty wybrać – głownie ze względu na brak wiedzy dotyczącej odpowiedniego wazonu czy miejsca na postawienie doniczki. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym wyborem kwiatów na cmentarz są chryzantemy. Są one najbardziej uniwersalnym i popularnym wyborem, jeśli chodzi o kwiaty na grób.

Od czego zależy wybór kwiatów do wazonu?

Wybierając kwiaty do wazonu warto zwrócić uwagę, w której części nagrobka jest on przymocowany. Przede wszystkim jest to związane z wielkością i ilością kwiatów tak, aby nie zasłaniały one napisów na płycie nagrobkowej, jeśli wazon stoi właśnie w okolicy tego miejsca. Jeśli wazon jest umiejscowiony na szczycie pomnika lepiej będzie wyglądać bardziej okazały bukiet. Wybór kwiatów czy ich koloru zależy często od pory roku lub okoliczności. W okresie świąt Bożego Narodzenia popularne są czerwone gwiazdy betlejemskie, natomiast w okresie wielkanocnym dominują żółte odcienie. Kupując kwiaty ważna jest również ich liczba. Przyjęło się, że dla zmarłych ta liczba powinna być parzysta, która w wierzeniach pogańskich była symbolem zła i śmierci. Inne teorie wiążą parzystą liczbę kwiatów z wierzeniami, że liczby parzyste są kompletne i metaforycznie łączą to z kompletnością życia. Inni mówili, że kwiaty na grobie kładzie się parzyście, aby jeden był przeznaczony dla zmarłego a drugi dla Boga lub anioła stróża.

Jakie kwiaty wybrać?

Kupując kwiaty na cmentarz stajemy przed wyborem między kwiatami sztucznymi a naturalnymi. Zimą zdecydowanie lepiej sprawdzają się te sztuczne przede wszystkim ze względu na niską temperaturę. Wiele osób nie wie jakie kwiaty wybrać idąc na pogrzeb. Tutaj warto jednak zdecydować się na kwiaty naturalne, ponieważ nie wiemy jak będzie wyglądało miejsce spoczynku i jaki gust ma rodzina zmarłego. Oczywiście jeśli dobrze znaliśmy zmarłego znamy jego preferencje i wtedy możemy oprzeć swój wybór na tej wiedzy. Zawsze też można oprzeć swój wybór na specjalistach z kwiaciarni, w której takie kwiaty zamówimy. W Kwiatkihonoratki.pl znajdziemy szeroki wybór kwiatów na różne okazje. Składając zamówienie mamy pewność, że otrzymamy piękną kompozycję, w którą florystki wkładają całe serce niezmiennie od 1999 roku. W ofercie dostępny jest szeroki asortyment nie tylko naturalnych, ale również sztucznych kwiatów.