Jak używać flower box?

Jak używać flower box

Flower boxy stały się w ostatnich latach zdecydowanie najmodniejszymi kompozycjami tworzonymi z żywych jak i ze sztucznych kwiatów. Niejako wyparły nawet tradycyjne bukiety, gdyż zauroczyliśmy się ich formą, elegancją i tym, że w wielu przypadkach są nawet sporo trwalsze niż tradycyjne bukiety wstawione do wazonu. Flower boxy to nic innego jak eleganckie pudełka pełne kwiatów- dobra florystka przygotuje takiego flower boxa na każdą okazję, można go zamówić z dowolnych kwiatów, w dowolnej kolorystyce, a także wielkości.

Kwiaty w pudełku- dlaczego tak je uwielbiamy?

Przede wszystkim dlatego, że są świetną alternatywą dla tradycyjnych bukietów. Tradycyjne bukiety, nawet te najpiękniejsze są…tradycyjne- nieco nam się już opatrzyły, a flower box to zupełnie inna forma kompozycji kwiatowej, niezwykle elegancka i można ją idealnie spersonalizować. Flowerboxy to świetny sposób na to, by do swojej kwiaciarni lub pracowni florystycznej przyciągnąć nową klientelę, która szuka nowych pomysłów i stawia na coś niebanalnego, świeżego.

Czy wiecie, że moda na flower boxy przywędrowała do nas ze Wschodu? Początkowo była modna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Rosji, a dziś rozlała się na cały świat. Flower boxy to świetny pomysł na prezent z okazji urodzin, imienin, baby shower, rocznicy, etc. Kwiaty można zamknąć w pudełku z grubego kartonu lub w pudełku z welurowym obiciem (sposobów na wykończenie pudełka jest w sumie wiele), może mieć ono dowolną kolorystykę i idealnie będzie prezentowało się wraz z kwiatami na nocnym stoliku, komodzie czy na stole. Co ważne, flower boxy są trwalsze niż tradycyjne bukiety- dno pudełka wyłożone jest bowiem specjalną gąbką florystyczną, którą nasącza się preparatami odżywczymi pomagającymi na dłużej zachować świeżość i trwałość umieszczonych w nim kwiatów. Jeśli dostaniemy flower boxa, wystarczy go ustawić w wybranym miejscu i tyle- kwiaty w pudełku nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych ani wymiany wody. Róże lub inne kwiaty w pudełku są bowiem w pełni bezobsługowe, co oznacza, że nie musimy robić praktycznie nic, aby długo cieszyć się ich pięknym wyglądem oraz zapachem.

Flower box we wnętrzu

Flower boxy są bardzo efektowne i eleganckie i na pewno stanowić będą ciekawy dodatek dekoracyjny do niejednego wnętrza. Ich forma sprawia, że najlepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych elegancko i klasycznie, także we wnętrzach glamour. Ale flowerbox nie nadaje się jedynie do sypialni, przedpokoju czy salonu- wiele pań dekoruje flower boxami swoje miejsca pracy- zwłaszcza te, które mają się kojarzyć z estetyką i prestiżem. Dlatego też flower boxy spotkamy często w recepcjach hoteli, w gabinetach lekarskich, w gabinetach medycyny estetycznej i w salonach kosmetycznych, a także w biurach czy kancelariach. Wszędzie tam, gdzie ma być stylowo na najwyższym poziomie.

Osobom, którym szczególnie zależy na trwałości kwiatów w pudełku mogą wybrać tzw. wieczne róże. Taki flower box zachowuje swój efektowny wygląd oraz trwałość przez nawet dwa lata.