Jaki wieniec dla babci?

Jaki wieniec dla babci

Ukochana babcia – nieraz tak bardzo do nas nie dociera, że jej już nie ma, odeszła, możemy ją mieć jedynie we wspomnieniach. Zbliżające się święto babć i dziadków skłania nas do refleksji nad tymi, którzy już zmarli, a byli bardzo bliscy naszemu sercu. Warto więc w Dzień Babci wybrać się na cmentarz i położyć na nagrobku ukochanej babci jakieś piękne kwiaty- pokazać, że wciąż kochamy i pamiętamy, choć jesteśmy rozdzieleni. Jakie kwiaty w formie wieńca najlepiej pasować będą z tej okazji?

Wieniec dla ukochanej babci- przede wszystkim solidny

Nasze wspomnienia, wdzięczność, pamięć, ale i miłość lubimy wyrażać w namacalny sposób, a kwiaty są jednym z najwdzięczniejszych na to sposobów- pasują do każdej okazji, chętnie kupujemy je także na Dzień Babci. Z tej okazji wiele osób kupuje eleganckie wieńce, które bardzo namacalnie podkreślają hołd, jaki chcemy wyrazić tej szczególnej w naszym życiu osobie.

Ważnym jest, by wybrać dla babci wiedzieć wykonany solidnie i bardzo starannie. Bardzo ważną częścią wieńca, poza dekoracjami z kwiatów, jest oczywiście jego stelaż. Mamy dowolność, czy chcemy wybrać wieniec stworzony na pięknych, żywych gałązkach jodły lub świerka czy też wolimy wersję ze sztucznymi gałązkami. Możliwości producentów są obecnie ogromne i nawet sztuczne gałązki czy kwiaty prezentują się niemal tak realistycznie jak te żywe. Szukając wieńca dla babci wybierajmy taki, który jest bardzo dobry jakościowo- może on z powodzeniem leżeć na nagrobku nawet długie miesiące, zachwycający i w niezmienionej formie.

Sprawdź naszą ofertę na wieńce pogrzebowe: https://kwiatkihonoratki.pl/kategoria/wience-pogrzebowe/.

Jakie kwiaty na wieniec dla babci?

Oczywiście najlepiej, by na wieńcu umieścić kwiaty, które babcia najlepiej lubiła, które były jej bliskie, ulubione. Jeśli jednak nie pamiętamy jakie kwiaty babcia darzyła szczególną sympatią, możemy poczytać o symbolice kwiatów i samemu wybrać coś stosowanego z tej okazji.

Piękne, żywe kwiaty najstosowniej wyrażają żal po stracie ukochanej osoby, ale także naszą miłość do niej, która się nie kończy wraz z pogrzebem.

Jednymi z najchętniej wybieranych kwiatów na wieńce dla bliskiej osoby są oczywiście nieśmiertelne i eleganckie róże, jedne z najbardziej szlachetnych kwiatów. Róża wyraża bardzo dobitnie miłość do kogoś, a te ofiarowane babci mogą mieć kolory jakie tylko uważamy za stosowne- mocno czerwone róże na wieńcu to wyraz dozgonnej miłości, róże różowe to nieopisana wdzięczność, etc.

Na wieńcach często widzimy także gerbery- dostępne w kwiaciarniach przez okrągły rok, zachwycające bogactwem kolorów. Gerbera to kwiat symbolizujący podziw, a więc także będzie pasował jako podarunek dla babci. Inne najpopularniejsze odmiany kwiatów to oczywiście kalie (symbol elegancji i żalu), lilie (symbol współczucia) oraz goździki (symbolizują obietnicę i miłość).

Floryści potrafią dziś wszystko, a tworzone przez nich kompozycje, w tym wieńce, są dziś prawdziwymi dziełami sztuki. Jednak warto samemu także zastanowić się, co najlepiej wyraża naszą miłość do ukochanej babci, wykazać się własną inwencją i podpowiedzieć floryście, czego oczekujemy. Takie zaangażowanie da nam sporo radości, mimo, że w sercu mamy wciąż wiele żalu, iż ukochanej osoby już z nami nie ma.