Wieniec pogrzebowy od wnuków – jakie kwiaty i napis?

wieniec pogrzebowy od wnuków

Wieniec pogrzebowy od wnuków – co powinno być na nim napisane i jakie kwiaty wybrać? Jak wiadomo, uroczystości pogrzebowego nie należy do ceremonii przyjemnych, bądź też radosnych, jednakże często bierzemy w niej udział z uwagi na szacunek do Osoby Zmarłej, jak również jej rodziny. Wtedy – oprócz szczerej modlitwy – powinniśmy jeszcze pomyśleć o kwiatach.

Rodzina zmarłego zwykle decyduje się na zakup wieńca pogrzebowego, z kolei znajomi zaopatrują się zwykle w skromniejsze wiązanki bądź też pojedyncze białe róże. Jednakże nie zawsze wiadomo, jaki napis powinien się znaleźć na naszej szarfie pogrzebowej. Wnuki najczęściej wybierają takie napisy jak na przykład: „Najukochańszej Babci”, „Ukochanemu Dziadkowi”, bądź też po prostu „Kochamy”.

Jakie kwiaty pogrzebowe wybrać?

Kwiaty stanowią symboliczny gest pożegnania. To właśnie dzięki kwiatom mamy okazję oddać cześć osobie zmarłej, a także stworzyć podniosłą atmosferę w czasie trwania uroczystości pogrzebowej. Wiele osób zastanawia się często jakie kwiaty wybrać na pogrzeb, czy kupić bukiet bądź wieniec lub też wiązankę. Należy zwrócić uwagę, że pogrzeb jest poważną uroczystością, gdzie nie wskazane są zabawne akcenty. Z tego też powodu warto przestrzegać podstawowych zasad savoir-vivre’u, które tyczą się także kwiatów.

Nadmieńmy, że kwiaty posiadają szczególne znaczenie. Są one swego rodzaju analogią ludzkiego życia – a dokładniej mówiąc jej kruchości oraz delikatności. Kwiaty kupujemy na pogrzeb, celem pożegnania bliskiej naszemu sercu osoby, bądź też dalszych znajomych, jak również kolegów z pracy lub sąsiadów. Stanowią one niemały dylemat dla znacznej części osób, które biorą udział w uroczystościach pogrzebowych. Często osoby te zastanawiają się na przykład komu należy wręczyć kwiaty. Trzeba zauważyć, że kwiaty przynosimy dla osoby zmarłej i dlatego powinniśmy je złożyć w kościele przy trumnie bądź też na grobie już po pogrzebie.

Czytaj również:

Jaki napis na wieńce pogrzebowe

Zwróćmy uwagę, iż w wiązankach pogrzebowych zwykle wykorzystywane są takie kwiaty jak: goździki ( są to jedne z najtrwalszych kwiatów ciętych; goździki symbolizują miłość, a także hołd oraz pamięć); mieczyki (które kojarzą się z moralnością, a oprócz tego uosabiają siłę charakteru, zauważmy, że ich długie łodygi oraz różnorodne kolory przyczyniają się do tego, iż mieczyki są chętnie wykorzystywane do klasycznych aranżacji pogrzebowych); chryzantemy (są symbolem zarówno smutku, jak i śmierci tudzież rozpaczy. Z tego też powodu nie może ich zabraknąć na żadnym pogrzebie); a także lilie (cieszą się one sporą popularnością na tego rodzaju uroczystościach, lilie są symbolem czystości i niewinności, można je uznać także jako współczucie dla najbliższej rodziny zmarłego).