Ile kosztuje kurier kwiatowy?

Ile kosztuje kurier kwiatowy

Dzień Kobiet, walentynki, Dzień Matki, urodziny, ślub, narodziny dziecka, podziękowanie, przeprosiny, kondolencje – okazji do wysłania kwiatów bliskim osobom mamy w kalendarzu wiele. Od kilku lat zadomowiła się w naszym kraju forma przesyłania życzeń wraz z towarzyszącymi im bukietami za pomocą kuriera kwiatowego.

Ile kosztuje kurier kwiatowy?

Wręczenie kwiatów osobiście nie zawsze jest możliwe. Bywa przecież tak, że osoba, której chcemy podziękować lub której święto chcemy uczcić, mieszka daleko, lub też z różnych innych przyczyn nie jesteśmy w stanie jej odwiedzić, a jednocześnie chcemy, by wiedziała, że o niej pamiętamy. Właśnie na tę potrzebę odpowiadają nowoczesne kwiaciarnie internetowe. Odbierają one od klienta zmówienie online, a następnie wysyłają na wskazany przez niego adres kwiaty za pośrednictwem kuriera.

Jest to bardzo wygodnie rozwiązanie, gdyż możemy wybrać bukiet samodzielnie, dołączyć do niego elegancką kartkę z życzeniami lub np. czekoladki, a to wszystko w parę minut, za pomocą kilku kliknięć. Ponadto oferowane przez takie kwiaciarnie bukiety są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wytworne gusta. Do tego dostawa kwiatów jest zazwyczaj szybka – jeśli sobie zażyczymy, kurier doręczy wiązankę na jutro albo nawet w dniu złożenia zamówienia. Potem wystarczy tylko dokonanie przelewu.

W cenie bukietu

Niektóre kwiaciarnie internetowe oferują darmową wysyłkę. W takim przypadku nie musimy osobno sprawdzać, ile kosztuje kurier kwiatowy – cena realizacji dostawy jest tu wliczona w cenę bukietu. W zależności od umowy zawartej przez kwiaciarnię z firmą kurierską darmowa dostawa może obejmować dane miasto, region lub nawet cały kraj. Klientowi pozostaje jedynie przejrzeć bukiety w katalogu i wybrać ten, którego wygląd i cena są dla niego najbardziej korzystne.

Tutaj wszystko zależy od okazałości bukietu. Cena pojedynczego kwiatu, najczęściej róży (chętnie wybieranej na walentynki) może tu wynosić ok. 30-50 zł. Górna granica to zazwyczaj ok. 200 zł – są to starannie wykonane kompozycje z najdroższych gatunków wielu kwiatów z dodatkami, umieszczonych w dużym koszu. Mamy również do wyboru różne opcje rozmiaru kosza (mały, średni, duży) lub długości kwiatów w bukiecie (od. ok. 40 do 90 cm); im bardziej okazałe kwiaty, tym wyższa cena. A jeśli zależy nam na życzeniach „na bogato”, również nie musimy się ograniczać: rekordowo drogie bukiety mogą przekraczać 300 zł lub nawet sięgać 600 zł.

Dostawa płatna osobno

W przypadku gdy kwiaciarnia nie oferuje dostawy gratis, na jej stronie znajduje się zwykle widoczna zakładka z informacją, ile kosztuje kurier kwiatowy. Kwiaciarnie korzystają tu z usług najpopularniejszych firm dostawczych, a cena wysyłki uzależniona jest rodzaju umowy, którą z nimi zawarły. Mniejsze kwiaciarnie, działające np. na ternie danego województwa, mogą niekiedy oferować opcję wysyłki jedynie dla zamówień od określonej kwoty – zwróćmy na to uwagę, jeśli korzystamy z kwiaciarni lokalnej.

To, ile kosztuje kurier kwiatowy, także zależy tu nieraz od ceny bukietu. I tak klienci zamawiający np. kosz o wartości 200 zł mogą liczyć na dostawę gratis. Do tańszych zamówień należy doliczyć koszt dostawy, który zwykle jest znormalizowany i wynosi ok. 20-30 zł za każdy bukiet.

Kwiaty na zamówienie. Jak wybrać kwiaciarnie online?

Kurier kwiatowy z usługą za granicą?

W przypadku wysyłek zagranicznych koszt dostawy jest zazwyczaj wliczony w cenę bukietu, która jest już wysoka (od. ok. 300 do 600 zł). Jest to zrozumiałe – kwiaty trzeba przecież dostarczyć jak najszybciej, zanim staną się nieświeże, do tego dochodzą dodatkowe opłaty, np. lotnicze.