Ile kwiatów na przeprosiny?

Ile kwiatów na przeprosiny

Kwiaty towarzyszą nam niemal od zawsze i służą często do wyrażenia więcej niż same słowa. Dajemy je ukochanym osobom z różnych powodów- gratulując zamążpójścia, narodzin dziecka, życząc sto lat z okazji urodzin, wyrażając miłość w Walentynki, ale bywa i tam, że za pomocą kwiatów pragniemy kogoś przeprosić. Ile kwiatów wręczyć osobie, którą przepraszamy i jakie kwiaty najlepiej wybrać z tej okazji?

Kwiaty na przeprosiny – dobry pomysł?

Nieraz możemy nabroić, przez co osoba, na której nam zależy zwyczajnie cierpi. Dążymy wtedy do tego, by jak najszybciej ją przeprosić, prosić o wybaczenie i przywrócić jej uśmiech na twarzy. Nie ma chyba lepszego sposobu na wypowiedzenie “Przepraszam.”, jak zrobić to przy pomocy kwiatów. Każda kobieta ucieszy się z takiej formy przeprosić, gdyż kwiaty nie dość, że są piękne, to jeszcze świadczą i o uczuciu, i o zaangażowaniu. Jakie kwiaty na przeprosiny wybrać? Mamy tutaj sporą dowolność i najlepiej kierować się przy wyborze ulubioną kolorystyką osoby, którą zamierzamy przeprosić oraz ulubionym gatunkiem jej kwiatów.

Dość bezpiecznym rozwiązaniem jest podarowanie z okazji przeprosin bukietu składającego się z kilku rodzajów kwiatów- może się na niego składać np. gerbera, eustoma, piwonia, róża czy goździk. To rozwiązanie bezpieczne, gdyż nie znając upodobań osoby obdarowywanej takim bukietem istnieje szansa, iż w tej kompozycji trafi się kwiat, który ona szczególnie lubi. Inna propozycja na bukiet przeprosinowy to bukiet z frezji – nie dość, że to bardzo urocze kwiaty, to jeszcze pięknie pachną i są dostępne w wielu różnych kolorach. Bukiet z frezji warto podarować np. mamie, koleżance czy córce- zależnie komu podpadliśmy.

Jeśli ma być bardziej poważnie, wybierzmy oczywiście bukiet z róż. Róże to kwiaty zarezerwowane dla ukochanej osoby, warto więc taki bukiet podarować narzeczonej czy żonie lub dziewczynie. Róże, to zupełna klasyka, a okazały bukiet składający się z ogromu czerwonych róż na pewno zmiękczy serce niejednej zagniewanej osoby.

Jeśli mamy akurat wiosnę, warto sięgnąć po bukiet na przeprosiny składający się z tulipanów. Niewiele kwiatów tak jak właśnie tulipany potrafi wywołać tyle radości- to kwiaty kojarzące się z uśmiechem i budzącą się do życia wiosną. Bukiet z tulipanów to propozycja nienachalna, a jednocześnie taka, której nie sposób nie przyjąć.

A może zamiast standardowego bukietu wybrać flowerbox? Flowerboxy stanowią obecnie jeden z najoryginalniejszych sposobów wręczania kwiatów, do którego można dołączyć dedykowany liścik lub pudełko z dedykacją.

Ile kwiatów powinien liczyć bukiet na przeprosiny?

Utarło się, iż typowy bukiet na przeprosiny powinien liczyć około 15 sztuk kwiatów. Nie jest to oczywiście reguła, a raczej przyjęta we florystyce zasada. Ważne natomiast jest, że bukiety na przeprosiny czy z okazji narodzin dziecka, imienin lub ślubu powinny być zawsze nieparzyste. Kompozycje kwiatowe z parzystą liczbą kwiatów zarezerwowane są dla dekoracji pogrzebowych- oczywiście wyjątkiem są np. rocznice ślubu czy urodzin- zależnie od rocznicy możemy chcieć podarować komuś np. 8 pięknych róż. Ogromne i pokaźne kompozycje natomiast świetnie sprawdzą się jako wyraz niekończącej się miłości, a także jako dowód wdzięczności lub prezent w ramach przeprosin.