Jakie kwiaty na wesele w sierpniu?

jakie kwiaty na wesele sierpien

Jesteś sierpniową panną młodą? Zapewne zastanawiasz się jakie kwiaty będą odpowiednie na Twój ślub i jakie kwitną w tym pięknym miesiącu jakim jest ostatni wakacyjny miesiąc. Dziś garść inspiracji dotyczących sierpniowych dekoracji florystycznych.

Zrób zakupy na naszej stronie:

Ślubny sierpień

Statystycznie patrząc najwięcej par decyduje się na ślub właśnie w sierpniu. Nic w tym dziwnego, to naprawdę piękny miesiąc, wciąż ciepły, a nawet upalny, kuszący kolorami natury, smakami lata i jego zapachami. To dobry czas, by tworzyć wspaniałe dekoracje ślubne, których motywem przewodnim mogą być takie kwiaty jak:

– chabry,

– goździki,

– nagietki,

– mieczyki,

– dalie,

– nasturcje,

– róże,

– słoneczniki,

– wczesne odmiany astrów,

– lawenda,

– eustoma,

– frezje,

– hortensje,

– wczesne odmiany wrzosów.

Jak widać wybór jest przeogromny, a kwiaty można dobierać przyjmując zasadę gatunku dominującego w dekoracjach lub robić kwiatowe misz- masze. Słoneczniki czy dalie idealnie wpiszą się w ślub oparty o rustykalną stylizację, eleganckie przyjęcie będzie pięknie wyglądało w oprawie kwiatowej z róż, klasyka to sierpniowe hortensje o wielu barwach i bardzo trwałe, a jeśli marzy się komuś ślub i wesele jak wyjęte z krajobrazu Prowansji, można postawić na dekoracje typowo lawendowe. Na popularności zyskują od kilku sezonów frezje, które kiedyś kojarzyły się z PRL-em podobnie jak goździki. Dziś floryści tworzą przepiękne bukiety i dekoracje kwiatowe z użyciem i frezji i goździków, z dodatkiem róż oraz eustomy. Frezje to kwiaty, które świetnie sprawdzą się w aranżacjach weselnych w stylu boho.

Czytaj również:

Wielki powrót dalii

Kiedyś kojarzone z wiejskimi, przydomowymi ogródkami naszych babć, dziś znów grają główną rolę z najbardziej okazałych kwiatowych dekoracjach. To idealne kwiaty dla prawdziwych romantyczek, ponieważ są one zwiewne oraz delikatne, a przy tym wytrzymałe. Dalia należy do rodziny kwiatów astrowatych i liczy minimum kilkanaście różnorakich odmian, a jej największe piękno tkwi w rozetkowej strukturze kwiatu, który niemal zapiera dech w piersiach swoim urokiem. Kolorystykę kwiatów dobrać można do swojej własnej koncepcji ślubnych dekoracji, niemniej jednak największym powodzeniem cieszą się w tym sezonie dalie łososiowe, dalie w kolorze pastelowego jasnego różu oraz eleganckie bordowe, a nawet mocno fioletowe odmiany.

Jeśli nie chcesz, by Twój ślubny bukiet składał się jedynie z dalii, możesz je śmiało uzupełnić innymi rodzajami kwiatów. Jasne, różowe dalie świetnie wyglądają w towarzystwie wytwornych, pastelowych róż, przy którym tracą trochę swojego rustykalnego charakteru na rzecz klasyki i elegancji. Ciemne odmiany dalii pięknie wyglądają w asyście kalii o podobnej barwie, a także z pastelowym odcieniem eukaliptusa. Wiele panien młodych swój bukiet uzupełnia o aksamitne wstążki w tonacji kwiatów, co wygląda dość wytwornie i oryginalnie.

Sierpniowe dalie pozwalają tworzyć bardzo trwałe kompozycje, a ich cena jest dość przystępna. Daliami cieszymy się od połowy lipca aż do października.