Jakie kwiaty na ślub w czerwcu?

Jakie kwiaty na ślub w czerwcu

Czerwiec to jeden z ulubionych ślubnych miesięcy. Zgodnie z przesądami ma on w swojej nazwie literę “r”, co ma pomóc uniknąć pecha, a może i nawet przysporzyć szczęścia młodej parze. Z tego właśnie powodu tak wiele osób decyduje się, by swoje sakramentalne “tak” wypowiedzieć właśnie tego miesiąca. Ale czerwiec to także jeden z najpiękniejszych miesięcy całego roku- bogaty w słoneczne i pogodne dni, pełen wciąż budzącej się do życia roślinności, pełen barw i zapachów kwiatów. Jakie kwiaty będą najbardziej odpowiednie na czerwcowy ślub?

Kwiaty – najważniejszy dodatek w dniu ślubu

Kwiaty, obok sukni ślubnej i oszałamiająco wyglądającej panny młodej, są jednym z najważniejszych elementów ślubu i wesela- tworzą niepowtarzalny klimat, który niejednokrotnie przenosi weselników w zaczarowany, bajeczny świat. Czerwiec przynosi nam całe, ogromne naręcza kwiatów, wszystko przez wiosnę obudziło się już do życia i powoli wkraczamy w czas lata- najbogatszy kwiatowo okres w całym roku.

Sprawdź naszą ofertę na:

Na pierwszy plan wychodzi tak bardzo lubiana przez wielu gipsówka albo inaczej łyszczec wiechowaty. Bez tej rośliny trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek dekoracje kwiatowe, a często nie jest ona jedynie dodatkiem, a gra pierwsze skrzypce ślubno- weselnych dekoracji. Od kilku sezonów jest ona (gipsówka) zdecydowanie najbardziej powszechnie wykorzystywaną rośliną ozdobną sal i kościołów, a także bukietów panny młodej i świadkowej.

Inne kwiaty jakimi możemy cieszyć się w czerwcu i które stanowią bazę wielu dekoracji ślubnych są: piwonie, maki, nasturcje, szałwia, lilie, fiołki, goździki, niezapominajki, stokrotki, dzwonki, hortensja, glicynia, róże i zawsze piękne i trwałe eustomy.

Jak dobierać kwiaty na ślub?

Kwiaty zawsze dobierać należy według indywidualnych gustów młodej pary, a nawet możemy pójść krok dalej- według osobowości panny młodej. To w końcu głównie ona będzie wszak nimi przyozdobiona. Piękne hortensje (dostępne w wielu barwach) mogą stanowić piękny element swojskości w bukiecie i dekoracjach, przełamując sztywny styl z jakimi często takowe dekoracje się kojarzą. Wiele panien wybiera tego dnia piwonie, do których nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać- każdego urzekają pięknym wyglądem i dosłownie zniewalającym zapachem. Piwonia pasowała będzie, w zależności od kompozycji, zarówno do rustykalnych stylizacji jak i do takich mocno eleganckich, utrzymanych w klimacie glamour.

Lato i czerwcowe pola kojarzą się większości z nas z pięknymi, niebieskimi chabrami. Je także możemy wkomponować w kwiatowe dekoracje, którym to chabry nadadzą swojskiego wyrazu. Jeżeli zaś panna młoda woli coś bardzo eleganckiego, powinna postawić tego dnia na frezje- zawsze dostojne i cieszące oko mnóstwem kolorów i nieziemskim zapachem. Tak samo eleganckie sa także eustomy, piękne kwiaty troszkę przypominające róże, o wielu płatkach i pastelowych zazwyczaj odcieniach. Mogą stanowić dodatek do innych kwiatów lub same być główną ozdobą- świetnie sprawdzają się w szykownych kompozycjach jak i takich dużo luźniejszych utrzymanych w klimacie boho.

Jak widać czerwiec rozpieszcza nas aż za bardzo – wystarczy po prostu wybierać!