Jakie kwiaty dla dziewczyny?

Jakie kwiaty dla dziewczyny

Kobiety uwielbiają dostawać kwiaty- zarówno z jakiejś okazji jak i bez okazji. Mężczyźni natomiast po przekroczeniu progu kwiaciarni czują się mocno zagubieni nie wiedząc jakie kwiaty i w jakiej ilości powinni kupić swojej dziewczynie, narzeczonej lub żonie. Jak już wiecie z poprzednich artykułów, sztuka dawania kwiatów ma swój cały obszerny savoir vivre, który zdecydowanie warto znać, chcąc być dżentelmenem.  Dziś mały poradnik na ten temat.

Mowa kwiatów ma podstawowe znaczenie

Choć dziś nie mówi się o tym wiele, każda prawdziwa florystka idealnie zna mowę kwiatów i podpowie jakie kwiaty najlepiej kupić swojej dziewczynie- np. na randkę czy z okazji urodzin. Dość ułatwione zadanie mają ci mężczyźni, którzy wiedzą jakie kwiaty uwielbia ich wybranka- najbezpieczniej będzie kupić bukiet tych kwiatów, które kocha. A co jeszcze mówią nam poszczególne odmiany kwiatów oraz ich kolorystyka?

Oczywiście większość mężczyzn wybierze dla swojej dziewczyny/ kobiety róże. To klasyka i kwiat, który wyraża miłość, a także namiętność, idealny dla ukochanej. Trzeba jednak wiedzieć, jakie kolory róż wybierać, a jakich unikać. Czerwona róża to symbol gorącej i dozgonnej miłości, róża biała symbolizuje czystość i miłość uduchowioną, róża różowa to wyraz słodkich myśli, uznania i podziwu. Zdecydowanie lepiej unikać w bukiecie dla dziewczyny róż żółtych, które, choć piękne, symbolizują zazdrość i rozwód, a wzięło się to z tradycji Turcji i krajów arabskich.

Bezpiecznym i zawsze sprawiającym radość kwiatem jest tulipan. To kwiat, który powoduje same pozytywne uczucia, kojarzy się z wiosną i ze świeżością i idealnie nada się na bukiet dla kobiety, którą darzymy uczuciem. Według legendy tulipany są wyrazem doskonałej miłości. Warto wybrać różowe tulipany, który wyrażają troskę oraz sentyment do obdarowywanej dziewczyny lub tulipany fioletowe, które podkreślają wspaniałość obdarowywanej. Pięknie prezentują się także bukiety składające się z różnokolorowych tulipanów- to idealny bukiet na urodziny lub by pogratulować czegoś swojej wybrance.

Do łask powróciły także goździki, które dziś dostać można w kwiaciarniach w najróżniejszych odmianach i kolorystyce. Goździk oznacza zauroczenie, a także obietnicę, będzie idealnym kwiatem na pierwsze randki z ukochaną.

Co na pierwszą randkę?

Pierwsza randka to zdecydowanie wydarzenie pełne emocji i poniekąd niewiadomych. To spotkanie, które najczęściej obfituje w podekscytowanie, radość, entuzjazm. Warto dla dziewczyny, z którą idziemy na pierwszą randkę wybrać kwiaty radosne i dość “bezpieczne”- na pierwszej randce głupio może wyglądać bukiet czerwonych róż, to zdecydowanie kwiaty świadczące o dużo bardziej dojrzałym uczuciu. Na pierwsze spotkanie warto więc wybrać np. radosne i słoneczne słoneczniki, tulipany, gerbery, goździki lub róże w kolorze różowym. Bukiet to zawsze powód do uśmiechu dla dziewczyny lub kobiety, jeśli więc ta dostanie go na pierwszej randce, z pewnością zapamięta to spotkanie mile, a szanse na kolejną randkę zdecydowanie wzrosną.